ד"ר ויז'נסקיניסיון של מעל 40 שנה ברפואת שיניים

ד"ר ויז'נסקי : "אנקדוטת הזמן" של שיטת הנקב

מאת

למה ד"ר ויז'נסקי בחר דווקא בהשתלות שיניים ולא בתחום אחר ברפואת שיניים?

תחום השתלות שיניים הוא תחום ברפואת שיניים חדש יחסית בשבילי( התחלתי לעסוק בזה ב-1990) וככזה הוא מאפשר ליצירתיות שלי לפרוח. כאשר אני בונה תוכנית למטופל ורואה לנגד עיניי איך מתגבשת עבורו תוכנית אופטימאלית שיכולה לחסוך למטופל טיפולים מיותרים וזמן ולתת לו פתרון פונקציונלי ואסטטי לאורך זמן, אני מאושר.

ד"ר ויז'נסקי עונה על השאלה : "מהם 3 היתרונות של שיטת הנקב?"

בחרתי לקרוא לתהליך "שיטת הנקב". זה מייצג שיטה שבה השתל מוחדר לעצם דרך נקב בחניכיים שדומה בגודלו לגודל השתל, לעומת השיטה הרגילה שבשימוש בה צריך לחתוך את החניכיים ולקלף אותם מהעצם בשטח הגדול פי 10-פי 20 מגודלו של השתל. "הקילוף" (פלפ) יוצר טראומה חזקה לקשר שבין העצם לחניכיים וגורם לאובדן עצם מידי של 1-2 מילימטר אומנם זה נשמע מעט אבל הוא מהווה כ- 20% מגודל העצם שניתן להשתמש בה. בשלב השני בשיטה הקונבנציונאלית צריך גם לתפור את החניכיים, להמתין לריפוי הפצע ולהסיר את התפרים.

ב"שיטת הנקב" אפשר לקחת מידה מייד בתום ההשתלה ולקבל את השיניים כעבור פרק זמן שנבחר בהתאם לממצאים הקליניים. בכל שיטה אחרת צריך לחכות להבראה של החניכיים ורק אז לקחת מידה.

והיקר מכל "זמן". (אנקדוטת הזמן, עד כמה חשוב זמן אני אוהב לספר את האנקדוטה הבאה: אי שם בקיץ 1985 מטלפן אליי חברי הטוב אדי שמצמצם את צרכיו למינימום כדי לעבוד מינימום, ומתחנן שאטפל בו, הוא סובל, בוא אמרתי לו, הוא גר ליד ותוך כלום זמן הופיע בחדר ההמתנה, אני הייתי בתחילתו של טיפול שורש לאחר כ 20 דקות מתפרץ אדי לחדר הטיפול ובזעם נוראי מסנן לעברי, "עכשיו עשית כלפיי את הדבר הנורא ביותר שיכולת לעשות לי", מה קרה אדי? אני שואל,  "לקחת לי זמן!"  הוא אומר לי "תיקח ספר תוכל להחזיר תיקח כסף תוכל להחזיר אבל את הזמן כבר לא תוכל להחזיר")

שיטת הנקב חוסכת לא פחות מ80% מהזמן שהמטופל יושב על כיסא הטיפולים, אני מניח שגם למטופל וגם לי יש דברים אחרים לעשות בזמן שנותר.

לפניכם תמונה של ד"ר עמי ויז'נסקי במרפאה עם מטופל מחויך לאחר טיפול השתלת שיניים בשיטת הנקב:

22228643 746010355583829 2763400888839911331 n - ד"ר ויז'נסקי : "אנקדוטת הזמן" של שיטת הנקב

ד"ר ויז'נסקי במרפאה עם מטופל

ד"ר ויז'נסקי | כל הזכויות שמורות 2020
שינוי גודל גופנים
ניגודיות